11
Haz

PİLELİ SİNEKLİK TÜLÜ

Pileli sineklik üreticileri , sizin için bol kazançlı bir sezon olması dileğiyle.

Pileli sineklik tülünde dikkat edilmesi gereken polyester tülün apre işlemidir.

Apre ; Polyester kumaş  bilindiği üzere bir çok alanda kullanılan bir malzemedir. Pileli sineklik tülünde kullanılan kumaş ilk önce boya işleminden geçer ve ardından fikse makinesin de kareleri düzleştirilip, 230 derece ısıya sahip tünel içinde yağmurlama tekniğiyle istenilen özellikteki sıvı karışım polyester kumaşın üzerine aktarılır. Pileli sineklik kumaşından genel beklentiler pile tutma özelliği , sert bir hal alması , güneş ışınlarına karşı direnci , su tutmaz özelliği olması , her hangi bir sıvıya maruz kaldığında üzerinde ki ilacı dışa atmaması gibi özellikler sayıla bilir. Pileli sineklik tülünün nihayetine kavuşması için bu işlemlerin standart bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

Katlama ; Katlamaya hazır pileli sineklik tülü elde ettiniz , asıl işlem bu noktadan sonra başlıyor. Plisseri de 2012 yılında ilk tül üretim zamanlarında uzak doğu makineleriyle halı hazır tül elde etmeye çalışmış fakat her zaman mükemmeliyeti arayan Plisseri 2013 nisan ayında  İtalyan tekstil makineleri lideri Salvade S.R.L ile tanışmış ve 248.000 euro’ya servo sistem makine siparişi vermiştir. 2014 şubat ayından itibaren plisseri pileli sineklik tülü üretimini servo makine ile gerçekleştirmektedir.

Neden servo makine ; Bu makine 3 kısım dan oluşmaktadır ve bunların başlangıcı unroling hattıdır. Unroling katlanacak tülün sabitlendiği, tülün tansiyonunun ısıtılarak alındığı ve malzemenin üç sıcak silindirden geçtiği  bölümdür. Bir başka görevi katlama ünitesine tülü aynı sertlikte vermesidir.Bu ünite tülü katlanmaya hazırlar ve ikinci bölüm olan katlama ünitesine ulaştırır. Katlama ünitesi iki bıçak yardımıyla katladığı tülü sıcak olan tünele sıkıştırır. Buradaki önemli nokta bıçak kontrollerini 10 adet servo motorla yapılması ve bunun stabil şekilde devamlılığını sağlamasıdır.Üçüncü ve son bölüm sıkıştırma ve soğutma kısmıdır.Bu bölümde katlanmış tül devamlı aynı baskıya maruz kalır ve asıl sertlik burada oluşur.

 

 

Bizden Haberdar Olmak İçin;
FACEBOOK
FACEBOOK
GOOGLE
GOOGLE
http://www.plisseri.com">
INSTAGRAM